ROX8J75R
Part Number:
ROX8J75R
Description:
RES 75 OHM 5% 8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
8W
Resistance :
75 Ohms
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.614" L (8.50mm x 41.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%