SBCHE1510KJ
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
SBCHE1510KJ
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 10K OHM 5% 17W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial, Radial Formed
Power (Watts) :
17W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.394" x 0.354" Rectangular x 2.953" L (10.00mm x 9.00mm x 75.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%