SBCHE156R8J
Part Number:
SBCHE156R8J
Description:
RES 6.8 OHM 5% 17W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
17W
Resistance :
6.8 Ohms
Size / Dimension :
0.394" x 0.354" Rectangular x 2.953" L (10.00mm x 9.00mm x 75.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%