ROX7J8K2
Part Number:
ROX7J8K2
Description:
RES 8.2K OHM 5% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
8.2 kOhms
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.260" L (8.50mm x 32.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%