MRS16000C1200FCT00
Part Number:
MRS16000C1200FCT00
Description:
RES 120 OHM 1% 0.4W AXIAL
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
120 Ohms
Size / Dimension :
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%