MRS25000C2499FRP00
Part Number:
MRS25000C2499FRP00
Description:
RES 24.9 OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
24.9 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%