MRS25000C2000FRP00
Part Number:
MRS25000C2000FRP00
Description:
RES 200 OHM 0.6W 1% AXIAL
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%