MBA02040C3900FCT00
Part Number:
MBA02040C3900FCT00
Description:
RES 390 OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
390 Ohms
Size / Dimension :
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%