PR01000109109JR500
Part Number:
PR01000109109JR500
Description:
RES 91 OHM 1W 5% AXIAL
Features :
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
91 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%