SFR25H0004708JA500
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
SFR25H0004708JA500
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
4.7 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%