SFR16S0004753FR500
Part Number:
SFR16S0004753FR500
Description:
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
475 kOhms
Size / Dimension :
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%