SFR16S0003651FR500
Part Number:
SFR16S0003651FR500
Description:
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
3.65 kOhms
Size / Dimension :
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%