USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Part Number:
USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Description:
RES 20M OHM 0.01% 1/3W RADIAL
In Stock:
311
Height - Seated (Max) :
0.395" (10.04mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
20 MOhms
Size / Dimension :
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%