LTO100F15R00JTE3
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
LTO100F15R00JTE3
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 15 OHM 100W 5% TO247
In Stock:
782
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.976" (24.80mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-247-2
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
15 Ohms
Size / Dimension :
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
TO-247
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%