LTO050F2R200FTE3
Part Number:
LTO050F2R200FTE3
Description:
RES 2.2 OHM 50W 1% TO220
In Stock:
732
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.799" (20.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Power (Watts) :
50W
Resistance :
2.2 Ohms
Size / Dimension :
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
TO-220-2
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%