RSF200JB-73-100K
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
RSF200JB-73-100K
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%