RSF100JB-73-120R
Part Number:
RSF100JB-73-120R
Description:
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
120 Ohms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%