RSF100JB-73-220K
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
RSF100JB-73-220K
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 220K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
220 kOhms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%