RSF100JB-73-5K6
Part Number:
RSF100JB-73-5K6
Description:
RES 5.6K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5.6 kOhms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%