PR02000203001JR500
Part Number:
PR02000203001JR500
Description:
RES 3K OHM 2W 5% AXIAL
Features :
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
3 kOhms
Size / Dimension :
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%