PR02000203303JR500
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
PR02000203303JR500
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 330K OHM 2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
330 kOhms
Size / Dimension :
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%