MRS25000C4753FCT00
Part Number:
MRS25000C4753FCT00
Description:
RES 475K OHM 1% 0.6W AXIAL
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
475 kOhms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%