SFR25H0001002JR500
Part Number:
SFR25H0001002JR500
Description:
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%