ZOR-25-R-52-0R
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
ZOR-25-R-52-0R
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
0 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)