CFR-50JT-52-10R
Part Number:
CFR-50JT-52-10R
Description:
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%