CFR50SJT-52-10K
Part Number:
CFR50SJT-52-10K
Description:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%