CFR-25JR-52-10R
Part Number:
CFR-25JR-52-10R
Description:
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%