CML0805X7R393KT50V
Part Number:
CML0805X7R393KT50V
Description:
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
Capacitance :
0.039 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V