AMF-5F-00100400-20-10P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMF-5F-00100400-20-10P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-4GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
250mA
Frequency :
100MHz ~ 4GHz
Gain :
55dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 4GHz
Voltage - Supply :
15V