AMF-4F-01500180-04-13P
Part Number:
AMF-4F-01500180-04-13P
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.8GHZ MOD
Current - Supply :
250mA
Frequency :
1.5GHz ~ 1.8GHz
Gain :
60dB
Mounting Type :
Noise Figure :
0.4dB
Test Frequency :
1.5GHz ~ 1.8GHz
Voltage - Supply :
15V