AMF-4F-00950175-25-13P
Part Number:
AMF-4F-00950175-25-13P
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.75GHZ MOD
Current - Supply :
250mA
Frequency :
950MHz ~ 1.75GHz
Gain :
60dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.5dB
Test Frequency :
950MHz ~ 1.75GHz
Voltage - Supply :
15V