AMF-4F-00500070-12-13P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMF-4F-00500070-12-13P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
250mA
Frequency :
500MHz ~ 700MHz
Gain :
63dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.2dB
P1dB :
13dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
500MHz ~ 700MHz
Voltage - Supply :
15V