AMF-3F-17701970-20-8P
Part Number:
AMF-3F-17701970-20-8P
Description:
IC AMP GPS 17.7GHZ-19.7GHZ MOD
Current - Supply :
100mA
Frequency :
17.7GHz ~ 19.7GHz
Gain :
24dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
8dBm
Test Frequency :
17.7GHz ~ 19.7GHz
Voltage - Supply :
15V