AMF-3F-01200160-25-13P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMF-3F-01200160-25-13P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 1.2GHZ-1.6GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
200mA
Frequency :
1.2GHz ~ 1.6GHz
Gain :
45dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.5dB
P1dB :
13dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
1.2GHz ~ 1.6GHz
Voltage - Supply :
15V