AMF-2D-00500400-14-10P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMF-2D-00500400-14-10P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-4GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
120mA
Frequency :
500MHz ~ 4GHz
Gain :
26dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.4dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
500MHz ~ 4GHz
Voltage - Supply :
15V