AMF-2F-00500070-20-10P
Part Number:
AMF-2F-00500070-20-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
Current - Supply :
150mA
Frequency :
500MHz ~ 700MHz
Gain :
33dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
10dBm
RF Type :
General Purpose
Test Frequency :
500MHz ~ 700MHz
Voltage - Supply :
15V