AFS4-00100800-28-20P-4
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS4-00100800-28-20P-4
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-8GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
300mA
Frequency :
100MHz ~ 8GHz
Gain :
34dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.8dB
P1dB :
20dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 8GHz
Voltage - Supply :
15V