AFS4-11701220-25-10P-4
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS4-11701220-25-10P-4
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC AMP GPS 11.7GHZ-12.2GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
125mA
Frequency :
11.7GHz ~ 12.2GHz
Gain :
32dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.5dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
11.7GHz ~ 12.2GHz
Voltage - Supply :
15V