AFS4-00100600-30-10P-4
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS4-00100600-30-10P-4
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
175mA
Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Gain :
36dB
Mounting Type :
Noise Figure :
3dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Voltage - Supply :
15V