AFS3-10701170-35-10P-4
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS3-10701170-35-10P-4
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-11.7GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
100mA
Frequency :
10.7GHz ~ 11.7GHz
Gain :
26dB
Mounting Type :
Noise Figure :
3.5dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
10.7GHz ~ 11.7GHz
Voltage - Supply :
15V