AFS2-00102650-55-8P-4
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS2-00102650-55-8P-4
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-26.5GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
100mA
Frequency :
100MHz ~ 26.5GHz
Gain :
8dB
Mounting Type :
Noise Figure :
5.5dB
P1dB :
8dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 26.5GHz
Voltage - Supply :
15V