AFS3-01000200-15-LN
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AFS3-01000200-15-LN
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-2GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
150mA
Frequency :
1GHz ~ 2GHz
Gain :
34dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.5dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
1GHz ~ 2GHz
Voltage - Supply :
15V