AMFW-6S-07250775-55
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMFW-6S-07250775-55
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC AMP SATCOM 7.25-7.75GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
125mA
Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Gain :
50dB
Mounting Type :
Noise Figure :
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
SatCom
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Voltage - Supply :
15V