AMF-2F-01200250-15-27P
Part Number:
AMF-2F-01200250-15-27P
Description:
IC RF AMP GPS 1.2GHZ-2.5GHZ MOD
Current - Supply :
325mA
Frequency :
1.2GHz ~ 2.5GHz
Gain :
22dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.5dB
P1dB :
27dBm
RF Type :
General Purpose
Test Frequency :
1.2GHz ~ 2.5GHz
Voltage - Supply :
15V