AMF-1D-00100200-70-23P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
AMF-1D-00100200-70-23P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
240mA
Frequency :
100MHz ~ 2GHz
Gain :
10dB
Mounting Type :
Noise Figure :
7dB
P1dB :
23dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 2GHz
Voltage - Supply :
15V