AMF-2D-00100600-50-23P
Part Number:
AMF-2D-00100600-50-23P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Current - Supply :
340mA
Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Gain :
18dB
Mounting Type :
Noise Figure :
5dB
P1dB :
23dBm
RF Type :
General Purpose
Test Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Voltage - Supply :
15V