JS3-05001000-25-10P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
JS3-05001000-25-10P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 5GHZ-10GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
150mA
Frequency :
5GHz ~ 10GHz
Gain :
28dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.5dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
5GHz ~ 10GHz
Voltage - Supply :
15V