JSMF3-02K180-30-10P
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
JSMF3-02K180-30-10P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC RF AMP GPS 3GHZ-18GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
180mA
Frequency :
3GHz ~ 18GHz
Gain :
25dB
Mounting Type :
Noise Figure :
3dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
3GHz ~ 18GHz
Voltage - Supply :
15V