MAGX-100027-050C0P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Part Number:
MAGX-100027-050C0P
Category:
RF Amplifiers
Description:
IC AMP CELL 0HZ-2.7GHZ TO272S-2
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
100mA
Frequency :
0Hz ~ 2.7GHz
Gain :
18.8dB
Mounting Type :
Surface Mount
Noise Figure :
P1dB :
Package / Case :
TO-272S-2
Product Status :
Active
RF Type :
Cellular, Radar
Supplier Device Package :
TO-272S-2
Test Frequency :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Voltage - Supply :
50V