CML0603C0G221JT50V
Part Number:
CML0603C0G221JT50V
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
220 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V